Poradnik jak prosto i tanio można wykorzystać ozdoby i dekoracje, naklejki na ścianę, szablony malarskie do zmiany wystroju naszego mieszkania.
 

 

Artykuły:

Naklejki na ścianę i szablony malarskie, aranżacje wnętrz

Naklejki na ścianę i szablony malarskie - opis produktu

Kolorowe naklejki na ścianę - ozdoby świąteczne

Naklejki na ścianę i szablony malarskie - napisy na ścianę

Naklejki 3D na ścianę OKNA z efektem trójwymiarowym

 

 

 
Reklama:
nordictrack

Amerykańska marka Nordictrack. Najwyższej jakości sprzęt fitness. Bieżnie, orbitreki, rowerki i wioślarz.

nordictrack.shop

Naklejki na ścianę i szablony malarskie - opis produktu

Folie samoprzylepne ploterowe


Folie samoprzylepne zostały stworzone specjalnie do bezproblemowego wycinania oraz obrabiania na ploterach, nawet przy małych literach lub skomplikowanych kształtach. Folie przeznaczone są do krótkookresowych i średniookresowych zastosowań do użytkowania zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Nadają się jako grafiki dekoracyjne na ściany, okna, samochody, tablice reklamowe, napisy na ścianę praktycznie na wszystkie powierzchnie płaskie. Naklejki dekoracyjne z folii samoprzylepnej zaleca się przyklejać jako aplikacja na sucho na odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Folia samoprzylepna jest produktem jednorazowym, po naklejeniu nie nadaje się do ponownego użycia. Gotowe naklejki na ścianę posiadają od spodu papier ochronny, na który przyklejona jest folia samoprzylepna ploterowa z wyciętym wzorem, a na folię przyklejony jest papier transferowy.

Do wyrobu naklejek dekoracyjnych stosujemy folię z miękkiego winylu o grubości 75 µm, bez kadmu. Folia pokryta jest wysokiej jakości klejem akrylowy na bazie wody. Okres trwałości przy ekspozycji pionowej w warunkach klimatu środkowoeuropejskiego wynosi do 5 lat. Zalecana temperatura naklejania wynosi od +8°C do +40°C, a odporność folii na temperaturę wynosi od - 40°C do + 80°C. Folia jest materiałem samogasnącym zgodna z ISO 3795. Przed naklejeniem folii świeżo lakierowane lub malowane powierzchnie powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 2 tygodnie, a w przypadku lakierów samochodowych nawet 3 miesiące.

Charakterystyka techniczna najczęściej stosowanych folii ploterowych:
folia ploterowa MACal 8200 PRO  pl - folia ploterowa MACal 8200 PRO pl

folia ploterowa MACal 8200 PRO  matowa en - folia ploterowa MACal 8200 PRO mat en
folia ploterowa Avery 500 Event Film mat en - folia ploterowa Avery 500 Event Film mat en


Folia szablonowa


Folia przeznaczona jest do wykonywania szablonów do lakierowania i malowania na materiałach elastycznych, jak plandeki i banery oraz do malowania wzorów na ścianach, meblach, oknach za pomocą pędzla, wałka czy natrysku. Po naniesieniu farby, folię szablonową należy zdjąć maksymalnie po 4 godzinach, a na powierzchni pozostaje naniesiona farbą grafika. Tej samej folii szablonowej nie da sę użyć ponownie (szablon jednorazowy).

Stosujemy folię szablonową koloru szarego, elastyczną, monomerową o grubości 80 µm. Folia powleczona akrylowym klejem usuwalnym do aplikacji na sucho. Folia wycinana jest na ploterach tnących, posiada papier transferowy ułatwiający przenoszenie szablonu na powierzchnie do malowania. Szablon należy zdjąć maksymalnie po 4 godzinach. Gotowe szablony malarskie posiadają od spodu papier ochronny, na który przyklejona jest folia szablonowa z wyciętym wzorem, a na folię przyklejony jest papier transferowy.
Charakterystyka techniczna folii szablonowej:
folia szablonowa MACmask 84.817 en - folia szablonowa MACmask 84.817 en

 

Folie i papiery transferowe - transportowe

Jest to grupa folii i papierów służących do ułatwienia procesu przenoszenia uprzednio wyciętej grafiki na podłoże docelowe. Służą do przeniesienia naklejki na ściany, napisów lub grafiki wyciętej z folii na wyklejaną powierzchnię, zarówno całego bloku tekstu jak i pojedynczych słów czy liter lub poszczególnych elementów motywu danej grafiki. Przezroczystość lub półprzezroczystość ułatwia dopasowanie elementów kolejnego wzoru do już naklejonego motywu.

Najczęściej stosujemy papier transferowy mat, bezdrzewny, biały na podkładzie polietylenowym, zaimpregnowanym z jednej strony warstwą lateksu. Grubość papieru z podkładem 110 µm, wysoka przylepność, klej usuwalny. Papier transferowy samoprzylepny do szybkiego przenoszenia wyciętej grafiki, również drobnych elementów na powierzchnie płaskie, aplikacja na sucho. Papier po wykorzystaniu nie nadaje się do ponownego użycia.

papier trnsferowy MACtransfer 215 en - papier trnsferowy MACtransfer 215 en


Przykłady wykorzystania folii samoprzylepnej i folii szablonowej

Naklejki na œcianę - wróżki i elfy  - wzór Wróżka 001
Wizualizacja wykorzystania naklejki na ścianę - wróżki i elfy - wzór Wróżka 001

Szablon malarski - napisy i cytaty - wzór Cytaty 002
Wizualizacja wykorzystania szablonu malarskiego - napisy i cytaty - wzór Cytaty 002.

Papier transferowy do naklejek na œciany i szablonów malarskich
Papier transferowy do naklejek samoprzylepnych i szablonów malarskich.

 
 

Agencja Reklamowa Joker ©2010 | NaklejkiOzdobne.pl ©2014